RESMİ: Telekom ve Daçka’nın Rakibi Hapoel Jerusalem, Brown ile de Yeniden Anlaştı

FIBA Şampiyonlar Ligi C grubunda temsilcilerimiz Daçka ve Telekom ile mücadele edecek olan Hapoel Jerusalem, tecrübeli skoreri ile yeniden anlaştı.

Daha önce ülkemizde Türk Telekom ve Pınar Karşıyaka formaları da giymiş olan ve 2 sezondur takımın formasını terleten J’Covan Brown ile yeni sezon tekrar anlaştıklarını duyurdular.

1.88 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli guard, bu sezon Winner Ligi’nde 17 maçta 15.4 sayı, %41.4 3sayı, 2.9 ribaund, 5.9 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 16 maçta 14.3 sayı, %37.6 3sayı, 3.8 ribaund, 4.9 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Ülkemizde geçirdiği sezonlarda mental olarak iyi durumda olmayan ve istikrar sorunları yaşayan skorer oyuncu bu sorunları İsrail’de tamamen üstünden atmış bir görüntü verdi özellikle bu sezonki performansıyla. Şampiyonlar Ligi’nin en skorer oyun kurucularından biri olmasının yanında artık takımın organizasyonuna da çok iyi katkı veren, pasları ile özellikle uzunları çok iyi besleyen bir guard. Efektif yön değiştirmeleri ve delici penetreleri ile de savunmaları birebirde rahatlıkla yarabilen, her pozisyondan skor çıkarabilen bir guard.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.