Büyükçekmece, Olaseni ile Prensipte Anlaştı

Yeni sezon için kongre öncesi hamlelerini birbir açıklayan, prensipte anlaşan Arel Üniversitesi Büyükçekmece, tanıdık bir uzunla imzaya kaldı.

Bu sezon Frutti Extra Bursaspor forması ile izlediğimiz Gabriel Olaseni ile Sports TV’nin haberine göre 1 yıllık anlaşmaya vardılar.

2.11 metre boyunda olan 28 yaşındaki İngiliz pivot bu sezon ING Basketbol Süper Ligi sahnesinde 23 maçta ortalama 32.8 dakika süre alırken 11.0 sayı, 8.7 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Atletik özellikleri ile ön plana çıkan Olaseni boyalı alanda etkinliği üst düzeyde olan ve potadan uzaklaştıkça değeri oldukça azalan bir uzun. Özellikle hücum ribaundlarıyla takıma katkı veren hem kendine hem de takım arkadaşlarına ikinci şans sayıları verebilen, bunun dışında ikili oyunlarda da potaya çabuk devrilerek patlayıcılığı sayesinde yüksek yüzdeli bitirişlere imza atan bir oyuncu. İşin savunma tarafında da zamanlaması ve atletizmi ile blok tehditi yüksek olan bir pivot. Fiziksel temastan kaçmayan ve boyalı alanda savaşmayı seven bir oyuncu.

Yeniden yapılanan Büyükçekmece’de tecrübesi ile mutlaka faydalı olacaktır ancak Bursa’daki en büyük sorunu olan istikrarsızlığı, konsantrasyon sorununu çözemezse İstanbul ekibinin planlarını bozabilir bir çok maçta…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.