RESMİ: Beşiktaş, Ercan Osmani ile İmzaladı

Yeni sezonda genç ve potansiyelli bir takım kurmak isteyen Beşiktaş Sompo Sigorta, genç oyuncularla Teksüt Bandırma için yapmış olduğu anlaşmanın parçası olan bir isim ile de daha anlaştığını açıkladı.

Son olarak TBL ekiplerinden Bandırma Kırmızı forması giyen Ercan Osmani ile 2 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

2.06 metre boyunda olan 22 yaşındaki uzun forvet, bu sezon TBL’de 24 maçta ortalama 32.4 dakika süre alırken 20.7 sayı, %19.2 3sayı, 11.4 ribaund, 1.0 blok istatistikleri ile mücadele etmişti.

Arnavut vatandaşı olan ancak henüz milli takımda forma giymemiş olan Osmani’nin Türk vatandaşlığı için işlemleri devam ediyor. Sezon başına kadar işlemlerin tamamlanıp yerli statüsünde forma giyebileceği söyleniyor. Genç uzun, güçlü fiziği, boyalı alandaki etkinliği ve ribaundlardaki üst düzey katkısı ile TBL’nin en dikkat çeken isimlerinden biriydi. Uzun forvet pozisyonu için neredeyse tüm silahlara sahip olan ve mobil bir uzun olan Ercan’ın en önemli eksisi dış şutlardaki eksisi. Bir üst seviyeye çıkıp BSL ve Avrupa’nın şampiyonluk kovalayan takımlarında oynayabilecek potansiyele sahip ama 3 sayı tehditini daha istikrarlı hale getirmesi gerekiyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.