RESMİ: Bursaspor’un Rakibi Cedevita, Tofaş’dan Ayrılan Brown ile Anlaştı

Yeni sezonda da 7DAYS EuroCup D grubunda temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’un rakiplerinden biri olacak Cedevita Olimpija, kadrosunu tanıdık bir forvetle güçlendirdi.

Bu sezon Tofaş forması ile izlediğimiz Rion Brown ile yeni sezon için anlaştıklarını duyurdular.

1.98 metre boyunda olan 28 yaşındaki Birleşik Amerikalı kısa forvet, sezon ortasında geldiği temsilcimizde BSL sahnesinde 5 maçta ortalama 24.6 dakika süre alırken 13.8 sayı, %46.2 3sayı, 4.2 ribaund, 3.2 asist ve EuroCup sahnesinde ise 3 maçta ortalama 20.0 dakika süre alırken 12.7 sayı, %56.3 3sayı, 2.0 ribaund, 3.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Atletizmi, etkili dış şutları, deliciliği ve açık alandaki verimliliği ile hücumda bir çok silahı var Brown’ın. Ama özellikle yüksek yüzdeli dış şutları ile öne çıktı kısa Tofaş macerasında. Ayrıca işin savunma tarafında da koç Ene’nin istediği seviyede olduğunu, enerjisinin yüksek olduğunu, ne kadar çalışkan bir isim olduğunu gösterdi. Cedevita’da daha fazla süre ve sorumluluk alacağını, EuroCup sahnesinde kendisini daha çok gösterip Panathinaikos’daki kötü Euroleague tecrübesinden sonra bu kez daha hazır daha özgüvenli olarak Avrupa’nın en üst seviyedeki ligine döneceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.