Güncel Haberler

RESMİ: Anadolu Efes, Erten Gazi ile Anlaştı

Yeni sezon öncesi Peters dışında kadrosunun tamamını koruyan Anadolu Efes, ilk ve tek dış transferini NCAA’den yerli bir isimle yaptı.

Sizlere daha önce prensipte anlaştıklarını ilettiğim, Anadolu Efes‘in alt yapısından yetişmiş olan ve NCAA’de Fordham forması giymiş olan Erten Gazi ile 1+1 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

Erten hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

1.95 metre boyunda olan 23 yaşındaki genç guard bu sezon 22 maçta ortalama 25.3 dakika süre alırken 8.9 sayı, %37.2 3sayı, 3.0 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ataman’a Zatüre Teşhisi Konuldu ve Tedavisi Hastanede Yatılı Olarak Devam Ediyor!

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 21. hafta mücadelesinde Anadolu Efes konuk ettiği Onvo Büyükçekmece karşısında 97-98 ile son nefeste kaybederken takımın başında yardımcı koç Yakup Sekizkök görev almıştı. Konuyla ilgili Anadolu Efes‘den yapılan açıklamada; koç Ergin Ataman‘ın Real Madrid ve Partizan maçlarında ayakta ilaç tedavisiyle takımın başında yer aldığı sonrasında Cuma günü semptomların artmasıyla ile başarılı koça zatüre teşhisi konduğu ve tedavisine hastahanede devam edeceği belirtildi: Hafta başında üst solunum yolları enfeksiyonuna yakalanan Başantrenorümüz Ergin Ataman, yoğun maç temposu sebebiyle ayakta ilaç tedavisi alarak Real Madrid ve Partizan maçlarında takımımızın başında bulunmuştur. 17.03.2023 Cuma günü semptomlarının artması nedeniyle yapılan kontroller …