FLAŞ: Galatasaray, Son Yabancı Tranferini de Pota Altına Yapmak Üzere

5 yeni yabancı transferi ile sezon öncesi yapılanmasını büyük ölçüde tamamlayan Galatasaray Doğa Sigorta, 6. ve son yabancısını da pota altı rotasyonuna yapmak üzere.

Bu sezon Hapoel Jerusalem forması ile izlediğimiz Suleiman Braimoh ile Sport5’ın haberine göre anlaşmak üzereler. Yakın zamanda resmi açıklama gelebilir.

2.03 metre boyunda olan 30 yaşındaki Nijeryalı uzun bu sezon Winner Ligi’nde 30 maçta ortalama 24.7 dakika süre alırken 12.7 sayı, %26.4 3sayı, 5.4 ribaund, 1.2 asist, 1.4 top çalma ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 16 maçta ortalama 25.3 dakika süre alırken 11.4 sayı, %33.3 3sayı, 4.9 ribaund, 1.6 asist, 1.0 blok, 1.1 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

Atletik özellikleri, güçlü fiziği ve savaşçı kimliği ile ön plana çıkan bir oyuncu olan Braimoh hem 4 hem de 5 numarada görev alabiliyor olsa da daha çok potaya yakın oynamayı seven mobil bir uzun. FIBA Şampiyonlar Ligi seviyesinde tecrübesi, pota altına getirdiği sertlik, blok tehditi ve ribaund katkısı ile Hapoel Jerusalem’e oldukça önemli katkılar vermişti.

Galatasaray’da Motum ve Hankins’in savunmada yumuşak kalacağını koç Erdoğan da biliyor. Bu nedenle onları olabildiğince Braimoh ile destekleyecek, dakikalarını paylaştıracak. Nijeryalı uzun oyundayken, özellikle 5 numaradayken, sarı kırmızılıların çok daha yüksek tempoda oynayabileceğini söyleyebiliriz mobilitesi ve atletizmi sayesinde. Ayrıca enerjisi, sertliği ve mücadeleci oyun yapısıyla işin savunma tarafında da takıma sınıf atlatabileceğini düşünüyorum ki ikili oyun savunmasında da çabuk ayakları ile kısaların karşısında sorun yaşamayacaktır. Özetle sarı kırmızılılar alternatif uzun olarak takımın eksiklerini gidermek üzere doğru bir hamleye daha imza atmış olacaklar bu transferle birlikte. Braimoh eklemesiyle birlikte sarı kırmızılıların Şampiyonlar Ligi’nin zirve adaylarından biri olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir