FLAŞ: Fenerbahçe, Wilbekin İçin Harekete Geçti!

Henüz transferi tamamlamadığı bilinen ve guard rotasyonuna bir isim eklemek istediği bilinen Fenerbahçe Beko için Yunan basınında önemli bir iddia yer aldı.

SDNA’da yer alan podcastte Fenerbahçe Beko‘nun, milli oyuncumuz Scottie Wilbekin için harekete geçtiği ve teklifini ilettiği, aynı zamanda Campazzo’nun NBA’e gitmesi durumunda Real Madrid’in de devreye girebileceği belirtildi.

Podcastte belirtilen bir diğer konu da Maccabi Tel Aviv’in bütçede düşüş yapacağı, bu noktada Wilbekin’e ilettikleri indirim teklifinin de oyuncu tarafından kabul edilmediğiydi. Yeni bütçede yıldız guardın maaşının sorun yaratabileceği ifade edildi.

Diğer taraftan Laprovittola’nın halen Real Madrid’deki kontratından çıkamamış olması sizlere daha önce ilettiğim Panathinaikos’u Westermann’a yöneltmiş durumda. Dolayısıyla Fenerbahçe’nin Wilbekin transferini bitirirken Fransız guardı da Panathinaikos’a göndereceği belirtiliyor.

Türk pasaportu da bulunan Wilbekin, De Colo dışında komple bir skoreri bulunmayan ve mevcut kadroda skor üretimi konusunda zorluk çekebileceği düşünen sarı lacivertliler için çok doğru bir hamle olacağı kuşkusuz. Westermann’ın da takımdan ayrılması gündemdeyken Wilbekin’in gelişi kesinlikle güç katacaktır takıma. Maccabi döneminde artık savunmada da güçlü fiziği, atletizmi ve çabukluğu sayesinde iyi bir oyuncu olduğunu gösteren Wilbekin, bu artıları ile Sloukas’ın De Colo ile yaşadığı uyum sorunu yaşamayacak bir isim olacaktır. Ayrıca bu hamleyle beraber Fenerbahçe’nin elinde Brown ve De Colo’dan sonra bir lider isim daha olacak. Brown’ın dış şutlardaki sıkıntısının aksine Wilbekin komple bir skorer. Takımın organizasyonuna katkı verebilecek yetenekleri olduğu gibi gerektiğinde 2 numarada da bitirici görevini, yıldız skorer görevini de rahatlıkla üstlenebilecek bir guard.

Özetle sarı lacivertlilerin bu yaz yapacağı en doğru hamle olacaktır Westermann’ın Panathinaikos’a gitmesi ve yerine Wilbekin’in transfer edilmesi. Hatta öyle ki bu transfer tamamlanırsa sarı lacivertlilerin sıradan bir takım hüviyetinden iyi bir play-off takımı konumuna geçeceğini söyleyebiliriz, tabi Vesely’i tutabilirlerse ya da o giderse yerini yıldız bir uzunla doldurmaları koşuluyla…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir