RESMİ: Karşıyaka’nın Rakibi Bamberg, 2 Yeni Guardını Açıkladı

FIBA Şampiyonlar Ligi D grubunda temsilcimiz Pınar Karşıyaka‘nın rakiplerinden biri olan Brose Bamberg, iki yeni guard transferini duyurdu.

Bu sezon Oldenburg forması ile izlediğimiz Tyler Larson ve son olarak Strasbourg‘un başarısı için mücadele eden Gerry Blakes ile birer yıllık kontrat imzaladıklarını duyurdular.

1.91 metre boyunda olan 28 yaşındaki oyun kurucu Larson, bu sezon Almanya easyCredit BBL‘de 21 maçta ortalama 23.3 dakika süre alırken 11.1 sayı, %28.8 3sayı, 3.3 ribaund, 3.3 asist ve EuroCup sahnesinde ise 9 maçta ortalama 21.9 dakika sahada kalırken 12.8 sayı, %32.5 3sayı, 4.9 ribaund, 3.7 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Koç Roijakkers Larson hakkında şu ifadeleri kullandı:

Tyler gibi hem Avrupa sahnesinde tecrübesi bulunan hem de BBL’yi çok iyi bilen bir oyun kurucuyu kadroya kattığımız için çok memnunum. Komple bir oyuncu olduğunu düşünüyorum; skorer kimliği var, takım arkadaşlarını besleyebiliyor, ribaundlara katkı veriyor. Bizim için diğer bir önemli konu da güçlü fiziği ile zaman zaman iki numaraya kayarak Hundt’ın yanında onu kullanabilecek olmamaız. Tyler bu esnekliği de bize sağlayacak.

Brose Bamberg Resmi Web Sitesi

26 yaşında olan 1.93 metre boyunda olan Blakes ise sezona Oldenburg’da başlamış ve BBL’de 9 maçta ortalama 18.2 dakika süre alırken 10.4 sayı, %39.1 3sayı, 2.0 ribaund, 2.1 asist ve EuroCup’da ise 10 maçta ortalama 20.1 dakika süre alırken 12.3 sayı, %35.5 3sayı 2.3 ribaund, 2.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Sezonun ikinci bölümünde transfer olduğu Strasbourg ile ise sadece bir tane Pro A maçına çıkmış ve 16 sayı, %50.0 3sayı, 6 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Koç Roijakkers Blakes hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

Blakes kendisi adına beklentileri karşılayamadığı bir sezonun ardından takımımıza geliyor. Özellikle Oldenburg’da iyi günler geçirmedi. Onun hakkındaki planımız 2 numarada bizim alternatifimiz ve aynı zamanda topa yön veren diğer ismimizin olması yönünde. Bize hem skor bularak hem de takım arkadaşları için pozisyon yaratarak katkı verebilecek bir guard.

Brose Bamberg Resmi Web Sitesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.