RESMİ: Sloukas Beklendiği Gibi Olympiakos ile İmzaladı

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Beko‘ya veda eden Kostas Sloukas, beklendiği gibi eski takımı Olympiakos ile yeni kontratı imzaladı.

Sizlere daha önce prensipte anlaştıklarını ilettiğim üzere, Yunan ekibi eski oyun kurucusu ile 5 yıl aranından yeniden anlaştı. 3 yıllık konratın toplam değeri 5.5 milyon euro.

1.97 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu bu sezon BSL’de 11.1 sayı, %42.0 3sayı, 2.9 ribaund, 6.9 asist, 1.4 top çalma ve Euroleague sahnesinde ise 11.6 sayı, %42.2.3sayı, 2.8 ribaund, 6.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Özellikle De Colo ile aralarında net bir uyum sorunu yaşanmış ve bunun da etkisiyle performansı düşüş göstermişti. Eski takımında yine Spanoulis ile beraber liderlik görevini üstlenip bu kez sarı lacivertlilerde edindiği tecrübelerle takımını bir üst seviyeye taşımaya çalışacak. Ancak savunmadaki zaafları ve hücumda yaptığı gereksiz dribblinglerle süreyi boş yere harcaması gibi çok önemli eksileri bulunan Sloukas’ın Olympiakos’da da Euroleague’in elit guardları arasında yer almayacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.