Maccabi, Oliver ile Görüşmelerde Son Aşamaya Geldi

Pota altı rotasyonu atletik bir uzunla güçlendirmek isteyen Maccabi Tel Aviv, İsrail Winner Ligi’nin dikkat çeken isimlerinden biriyle görüşmelerde son aşamaya geldi.

Sport5’ın haberine göre son olarak Ironi Ness Ziona forması ile izlediğimiz Cameron Oliver‘a tekliflerini ilettiler ve ufak pürüzler sonrası anlaşmanın yapılması bekleniyor.

Atletik uzun ile Bayern Munich de ilgileniyordu ancak şuana kadar somut bir gelişme yaşanmadı.

2.03 metre boyunda olan 24 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun, bu sezon ilk kez ülkesi dışına çıkmış ve Avustralya ekiplerinden Taipans forması ile sezona başlamıştı. Burada 31 maçta ortalama 29.6 dakika süre alırken 17.4 sayı, %36.8 3sayı, 9.7 ribaund, 1.2 asist, 1.6 blok istatistikleri ile katkı vermişti. Sonrasında İsrail Winner Ligi ekiplerinden Ness Ziona ile sezonun kalan maçları için anlaştı ve şuana kadar 8 maçta ortalama 29.6 dakika süre alırken 19.8 sayı, %40.0 3sayı, 8.8 ribaund, 1.5 asist, 1.4 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

Oliver atletik özellikleri üst düzeyde olan ve hücumda dış şut tehditi artı dribbling becerisi olması nedeniyle çok yönlü bir uzun. Bunu Avustralya ligi gibi yumuşak bir ligde göstermesi pek önemli değildi belki ama sonrasında Avrupa’da bu kez İsrail Ligi’nde aynı performansı istikrarlı bir şekilde sürdürmesi önemliydi. Savunmada da savaşçı kimliği, enerjisi ve blok tehditi ile takımına yardımcı olabileceğini gösterdi bu sezon.

Maccabi’de Black’den boşalan atletizm eksikliğini tamamlayabileceğini, hem 4 hem de 5 numarada mevcut özellikleri ile faydalı olabileceğini düşünüyorum. Tabiki Euroleague seviyesinde savunma sertliğine adaptasyonu zaman alacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.