Bayern, Weiler-Babb ile Anlaşmak Üzere

Koç Trinchieri yönetiminde yeniden yapılanmaya giden ve guard rotasyonuna takviye yapmak isteyen Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Bayern Munich, sezonun flaş isimlerinden biriyle anlaşmak üzere.

Çaylak sezonunda Ludwigsburg ile iyi işlere imza atan ve takımının Almanya easyCredit BBL‘de final oynamasını sağlayan isimlerden olan Nick Weiler-Babb ile Sportando’nun haberine göre anlaşmak üzereler.

Genç guardın adı daha önce Zalgiris Kaunas ile de anılmış ama somut bir gelişme olmamıştı.

Iowa çıkışlı olan ve kariyerinin ilk profesyonel yılını Avrupa’da geçiren 1.96 metre boyunda olan 24 yaşındaki Birleşik Amerikalı guard, bu sezon 29 maçta ortalama 30.0 dakika süre almış ve 13.3 sayı, %33.0 3sayı, 4.8 ribaund, 2.6 asist, 1.3 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

Bu sezon Avrupa basketbolunda pek rastlamadığımız bir performansa imza atarak Bonn karşısında triple-double (10 sayı, 11 ribaund, 12 asist) yapan genç guard, herkesin dikkatini çekmişti. Oyunun her alanına katkı yapabilen Babb, güçlü fiziği ve iki elini de çok iyi kullanmasıyla kumaşı kaliteli bir oyuncu. İki guard pozisyonunda da görev alabilmesi de onu önemli bir opsiyon yapıyor. Çok yönlü oyunu ile Euroleague basketboluna çabuk uyum sağlayacağını düşünüyorum.

Genç bir oyuncu olarak Euroleague sahnesine erken attığı için risk alıyor belki ama bu riski doğru şekilde yönetebileceği, gelişimini en iyi şekilde sürdürebileceği ve kendisini en doğru şekilde gösterebileceği takımlardan biri de Trinchieri yönetimindeki Bayern bence. Dolayısıyla iki taraf için de kazan-kazan transferi olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.