Beşiktaş’ın En Yaşlı Oyuncusu 24 Yaşında!

Yeni sezonda Ahmet Kandemir ve Burak Bıyıktay önderliğinde örnek teşkil edecek bir proje takımı kurmaya hazırlanan Beşiktaş Sompo Sigorta, takımı genç ve potansiyelli oyunculardan kurdu.

Henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da Teksüt Bandırma ile yaptıkları anlaşma gereği önemli genç oyuncuları bünyesine katan, yabancı oyuuncuları da yeni mezun çaylaklardan seçen siyah beyazlıların, en önemli transferlerinden biri de Fenerbahçe Beko’dan ayrılan Egehan Arna oldu ki zaten takımın en tecrübeli isimleri arasında yer alacak 😉

Kadroya baktığımızda en dikkat çeken konu ise laf olsun diye değil gerçekten genç oyunculardan kurulu olması. Öyle ki takımın en yaşlı ismi 1996 doğumlu çaylak guard Isaiah Blackmon ve 1997 doğumlu Egehan olacak.

Beşiktaş başkanı Çebi’yi, basketbol şubesini ve yeniden yapılanma direktörü Ahmet Kandemir ile başantrenör Burak Bıyıktay’ı da bu heyecan verici projeyi hayata geçirdikleri için kutluyorum. Artık takımlarımızın alt yapıya daha da fazla önem vermesi gereken, özkaynakların her zamankinden çok daha değerli olduğu yıllar bizleri bekliyor.

İşte Beşiktaş’ın heyecan veren, gelecek vaadeden muhtemel kadrosu:
(Elbette bu isimlerden bazıları A takımda süre bulamayacak ve teknik ekibin kararıyla Bandırma’ya kiralanacak anlaşma gereği)

Alperen Şengün (18)
Şehmus Hazer (21)
Furkan Haltalı (18)
Eray Akyüz (20)
Emir Sadık Kabaca (20)
Sedat Ali Karagülle (21)
Ercan Osmani (22)
Boran Güler (19)
Hakan Sayılı (20)
De’Jon Davis (22)
Markell Johnson (22)
Isaiah Blackmon (24)
Egehan Arna (23)
Can Kaan Turgut (20)
Mehmet Ali Aşkar (19)
Tolga Deliktaş (17)
Oğuzhan Göktepe (16)
Bora Sunar (18)

Derleme: Basketfaul

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir