Zenit, Serbest Kalan Henry ile İlgileniyor

Yeni sezon için Turkish Airlines Euroleague sahnesinde iddialı bir takım kurmak isteyen Zenit, guard rotasyonuna bir takviye daha yapmak istiyor.

Kirolbet Baskonia ile Liga Endesa şampiyonluğu yaşayan Pierria Henry ile İspanyol ekibi yeniden anlaşmak için maaşında indirime gitmesini istedi ama başarılı oyuncu kabul etmedi ve serbest kalmadı. Rus ekibi de bu fırsatı değerlendirerek kendisine teklifini iletti.

1.93 metre boyunda olan 27 yaşındaki Birleşik Amerikalı guard, Liga Endesa şampiyonluğuna giden yolda 25 maçta ortalama 25.2 dakika süre alırken 10.6 sayı, %41.7 3sayı, 3.4 ribaund, 3.9 asist ve Euroleague sahnesinde ise 25 maçta ortalama 24.1 dakika süre alırken 7.9 sayı, 3.6 ribaund, 3.4 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Güçlü fiziği, topa yaptığı müthiş baskı ve deliciliği ile ön plana çıkmış bir guard olan Henry, açık alanda da verimliliğini arttıran, tempoyu seven bir oyuncu. Bu sezon özellikle koç Ivanovic göreve geldikten ve sakatlığını atlattıktan sonra takımın guard rotasyonundaki en güvenilir ismi olmuştu. Granger ve Vildoza’nın yokluğunda omuzlarındaki yük artan Henry, hem takımın organizasyonunu sağlaması hem de savunmadaki artıları ile Euroleague sahnesinde ne kadar değerli olduğunu kanıtladı.

Baskonia’da kalırsa 1 numarada Carrington ve Vildoza ile süreleri paylaşmak zorunda olacak. Zenit’de ise 1 numarada şimdilik sadece Pangos var rotasyonda. Baskonia’nın halihazırda yaptığı indirimli kontrat uzatma teklifini kabul etmediği için Zenit ile anlaşması daha yakın bir ihtimal olarak öne çıkıyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.