Terry İçin Alba ve Bayern Karşı Karşıya

Teksüt Bandırma’da gösterdiği iyi performansın ardından sezon ortasında Hapoel Jerusalem‘e transfer olan Emanuel Terry, Euroleague ekiplerinin radarında.

Adı daha önce Panathinaikos, Partizan ve Pınar Karşıyaka ile de anılan Birleşik Amerikalı uzun için Sport24’ün haberine göre 2 Alman Euroleague ekibi Alba Berlin ile Bayern Munich karşı karşıya gelmiş durumdalar.

2.06 metre boyunda olan 23 yaşındaki atletik uzun, Bandırma ile BSL’de 20 maçta görev alırken 10.8 sayı, 7.9 ribaund, 1.3 asist, 1.1 blok, 1.1 top çalma ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 14 maçta 11.9 sayı, 9.9 ribaund, 1.9 asist, 1.1 blok, 1.0 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti. Jerusalem ise sadece 2 Şampiyonlar Ligi maçında ortalama 11.0 dakika süre almış, 4.0 sayı, 3.0 ribaund, 1.0 top çalma istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Atletik özellikleri, çabuk ayakları, blok tehditi, yüksek yüzdeli bitirişleri ve ribaundlardaki katkısı ile Euroleague sahnesinde alternatif uzun olarak katkı verebilecek bir isim Terry. Elbette henüz Avrupa sahnesindeki tecrübesi pek yeterli değil ama düşük bütçeli ve potansiyelli isimler arayan iki Alman ekibi de için de değerli bir parça olduğunu düşünüyorum. Özellikle Winner Ligi’ndeki geri dönüş maçlarında sergilediği performansla alkışları toplamıştı Terry. Nnoko’yu kaybeden Alba için de Lessort ve Monroe’yu kaybeden Bayern için de doğru bir ekleme olacağını, Euroleague sahnesinde çıkışını sürdürebileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.