Panathinaikos, Sant-Roos’u Yunanistan’a Geri Getirmek İstiyor

Darüşşafaka ve AEK’daki başarılı performanslarının ardından geçen sezon CSKA Moskova ile anlaşan Howard Sant-Roos beklentileri pek karşılayamadı.

Rus ekibi, önümüzdeki sezon opsiyonu olmasına rağmen Kübalı forvet ile yollarını ayırdığını açıkladı. Bunun üzerine hemen harekete geçen Panathininaikos, Eurohoops’un haberine göre oyuncu ile görüşmelere başladı ve 1 yıllık kontrat konusunda prensipte anlaştılar.

2.00 metre boyunda olan 29 yaşındaki Kübalı kanat oyuncusu sezona başladığı AEK forması ile Şampiyonlar Ligi’nde 10 maçta ortalama 33.4 dakika süre alırken 12.9 sayı, %43.2 3sayı, 6.7 ribaund, 4.1 asist, 2.2 top çalma istatistikleri ile çok iyi katkı vermiş, CSKA forması ile ise Euroleague’de 10 maçta ortalama 18.5 dakika sahada kalırken 5.5 sayı, 2.5 ribaund, 1.7 asist, 1.2 top çalma ile mücadele etmişti.

Euroleague seviyesinin onun için erken olduğu ve CSKA’nın derin rotasyonunda kendisine yer bulmakta zorlandığını gördük bu sezon. Ama yeniden yapılanan Panathinaikos’da hem rolünün daha fazla olacağını hem de daha fazla kredisi olacağını düşünüyorum. Atletizmi, savunması, çok yönlülüğü ile öne çıkıyor Sant-Roos. 1,2,3 numaraları birebirde rahatlıkla tutabilen, hücumda gerektiğinde organizasyona da destek verebilen, saha görüşü de iyi olan bir oyuncu. Foster ve Nedovic gibi daha çok hücum performansları ile öne çıkan guardların yanında tamamlayıcı ve açık kapatıcı 3 numara olarak çok faydalı olacağını, ikinci Euroleague macerasında Panathianikos’a değer katacağını, AEK performansının bir benzerini ortaya koyabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.