RESMİ: Karşıyaka’nın Rakiplerinden Bilbao, Uzun Takviyesi Yaptı

FIBA Şampiyonlar Ligi D grubunda temsilcimiz Pınar Karşıyaka’nın rakiplerinden biri olan İspanyol ekibi Bilbao, pota altı rotasyonuna takviye yaptı.

Bu sezon Peristeri forması ile izlediğimiz Nijerya asıllı Birleşik Amerikalı uzun forvet Moses Kingsley ile 1 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

2.08 metre boyunda olan 26 yaşındaki uzun forvet, Yunanistan Ligi’nde 18 maçta ortalama 21.9 dakika süre alırken 8.6 sayı, %25.0 3.sayı, 5.9 ribaund, 1.0 blok ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 14 maçta ortalama 22.6 dakika süre alırken 8.9 sayı, %37.5 3sayı, 8.1 ribaund, 1.4 blok istatistikleri ile mücadele etmişti.

Kingsley atletik özellikleri ile ön plana çıkan ve hem savunmada hem de hücumda yüksek enerjisi ile takımına katkı veren bir uzun. İşin hücum tarafında alçak post etkinliği, ikinci şans sayıları ve açık alandaki mobilitesi ile ön plana çıkarken çok istikrarlı olmasa da 3 sayı tehditi bulunan bir forvet. Savunmada ise sert ve dirençli bir uzun, pozisiyon bilgisi iyi ve atletik özellikleri ile birlikte hem bloklar hem de ribaundlar konusunda önemli bir silah. Kingsley bir uzuna göre halen genç yaşta ve gelişimini Bilbao ile sürdürmeye devam edeceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.