RESMİ: Galatasaray, Koç Erdoğan ile Yeni Kontrat İmzalandığını Açıkladı

Son iki sezondur mütevazi bütçelerle Galatasaray Doğa Sigorta‘da iyi kadrolar kurarak takımına liderlik eden koç Ertuğrul Erdoğan, sarı kırmızılılar ile yola devam ediyor.

Zalgiris Kaunas ile yönetimden izin alarak görüşmelerini sürdüren ancak anlaşamadığı için yola sarı kırmızılılarla devam etme kararı alan koç Erdoğan’ın zaten sarı kırmızılılarla imzlamış olduğu 1+1 yıllık kontrat resmi olarak açıklandı.

51 yaşındaki koç, yeni sezon planı ve transferler hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Galatasaray’a geldiğim günden bu yana, kulübün köklerinde var olan basketbol kültürünü yeniden canlandırmaya çalıştık. Bunun ilk adımı neydi? Kendini ispat etmeye niyetli; her daim takım başarısını ön plana koyan, iyi karakterde oyunculardan kurulu bir yapı oluşturmak… Bugün itibarıyla pek çok oyuncumuzun EuroLeague takımlarıyla anlaştığını ya da anlaşmak üzere olduğunu görüyorum. Sportif açıdan rekabetçi kalıp bir yandan da Galatasaray’ı böyle bir cazibe merkezi hâline getirmek bizim için önemliydi. Yeni sezonda da bu yapının üstüne koyarak devam edeceğiz. Transferlerimiz de en kısa zamanda açıklanacak. Hep birlikte, kaldığımız yerden devam!

Galatasaray Spor Kulübü Resmi Web Sitesi

2018 yazında göreve gelen Ertuğrul Erdoğan, ilk sezonunda takımımızı Basketbol Süper Ligi Play-Off’larında yarı finale taşırken koronavirüs pandemisi sebebiyle daha sonra iptal edilen ikinci sezonunu lig dördüncüsü ve 7DAYS EuroCup sezonunu ise Son 16 turu katılımcısı olarak tamamlamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.