FLAŞ: Ergin Ataman ve Arda Turan, Ortaklarıyla Birlikte İtalya’da Takım Sahibi Oluyorlar!

Halihazırda Anadolu Efes‘in başantrenörü olarak görevine devam eden Ergin Ataman, flaş bir hamleye imza attı.

Sportando’nun haberine göre tecrübeli koç iki ortağı ile beraber İtalyan ekibi Reale Mutua Torino‘nun hissedarlarından biri oldu. Ataman’ın yanı sıra Türkiye’nin en büyük menajerlik şirketlerinden biri olan, kurucusunun Arda Turan olduğu Possible şirketi ve ayrıca bir Türk yatırımcı daha hissedarlar arasında.

54 yaşındaki Ataman Anadolu Efes’deki görevine devam ettiğini, Torino’nun LegaBasket Serie A’ya çıkması durumunda kulübün yüzde yüz hisselerine sahip olacaklarını da ekledi. Takım Serie A2’de kalırsa ise Ataman ve yatırımcı grubu hisselerin yüzde 50’sine sahip olacak.

Bilindiği üzere Ergin Ataman İtalyan lisesi mezunu ve geçmişte İtalya’da Montepaschi Siena’yı çalıştırdığı dönemde İtalya’da aile şirketiyle birlikte bazı ticari yatırımlar da yapmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

6 comments

 1. Koç yapıyorsa bir bildiği kesin vardır. Ancak ortak konusunda inşallah yanılmaz. Kendisi İtalyan Ligi’ni çok iyi tanıyor.

  1. Ergin Ataman bu konularda sağlam adım atanlardan biri. Bence harika bir yatırım olmuş kendisi adına.

    1. Bana göre bu ekonomik süreçte basketbola yatırım yapmak tam delilik.

     1. Ben tamamen Efes’e odaklanmasını tercih ederim. Geçen sene ciddi bir başarı elde ettiler. Bu başarının sürdürülebilir olması çok önemli.

Comments are closed.