Monaco, Ludwigsburg’un Skorerini İstiyor!

Koç Mitrovic ile yeniden yapılanma sürecine giren AS Monaco, skorer ismini Almanya’da buldu.

Bu sezon Ludwigsburg forması ile başarılı bir performans sergileyen ve daha önce ülkemizde Afyon forması da giymiş olan Marcos Knight ile ilgileniyorlar.

1.88 metre boyunda olan 30 yaşındaki skorer guard BBL’de yer aldığı 26 maçta ortalama 29.5 dakika süre alırken 16.5 sayı, %34.4 3sayı, 5.9 ribaund, 3.2 asist, 1.5 top çalma istatistikleri ile katkı vermiş, takımının finale yürümesinin baş mimarlarından biri olmuştu.

Knight saf bir skorer. Sahanın her noktasından skor bulabilme özelliğine sahip olan tecrübeli guard, sürati, atletizmi, etkili dış şutları ve deliciliği ile bir çok silaha sahip. Açık alanda etkinliği daha da artan, her iki guard pozisyonunda da oynayabilen Knight, pozisyonuna göre ribaundlar konusunda da takımına ciddi katkı veren bir isim. Elbette bir çok skorer gibi savunmada fazla mesai harcamayı sevmiyor ancak hücumda o kadar verimli oynuyor ki EuroCup seviyesinde savunmadaki bu eksikleri gözardı edilebilir seviyede kalacaktır. Euroleague temsilcilerimiz hariç diğer tüm takımlarımız adına KAÇAN BÜYÜK BALIK olur eğer Monaco bu transferi bitirirse.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.