Unicaja Malaga, Gentile ile İlgileniyor

Yeni sezon için 7DAYS EuroCup‘da şampiyonluk parolası ile yola çıkacak olan Unicaja Malaga, forvet rotasyonuna önemli bir takviye yapmaya hazırlanıyor.

Trento ile kontratından çıkan ve serbest kalan Alessandro Gentile ile ilgileniyorlar.

2.01 metre boyunda olan 27 yaşındaki İtalyan yıldız, bu sezon Serie A’da 20 maçta ortalama 26.2 dakika süre alırken 15.1 sayı, %31.8 3sayı, 4.4 ribaund, 2.7 asist ve EuroCup sahnesinde ise 13 maçta ortalama 23.2 dakika sahada kalırken 13.9 sayı, %16.7 3sayı, 4.0 ribaund, 2.6 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Tecrübeli skorer kariyerindeki inişli çıkışlı performanslarına rağmen halen İtalyan basketbolunun en saf yeteneklerinden biri. Oyuna konsantre olup iyi bildiği işleri yaptığı anlarda durdurulması zor bir silah Gentile. Hem içerden hem dışardan kendi skorunu yaratabilen, topla da üretebilen bir oyuncu. Trento’da geçirdiği verimli dönemin ardından tekrar kendine gelmiş bir görüntü çizdi. Koç Casimiro onu mental olarak iyi hazırlayıp “takımın parçası” haline getirebilirse Malaga’da da aynı şekilde katkı vermeye devam eder. Ancak tersi bir durumda ise takım kimyasını ciddi şekilde negatif etkileyebilecek bir risk aldıklarını belirtmek lazım.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.