RESMİ: Bilbao, Yeni Uzunu Jones’u Duyurdu

Yeni sezonda İspanya Liga Endesa‘nın FIBA Şampiyonlar Ligi temsilcilerinden biri olacak Bilbao, yeni uzununu açıkladı.

Lammers’i Alba Berlin’e kaptırmalarının ardından gecikmeden yeni uzunları Aaron Jones ile 2 yıllık kontrat imzaladıklarını duyurdular.

Bu sezon Crailsheim Merlins forması ile izlediğimiz Birleşik Amerikalı uzun, BBL’de yer aldığı 21 maçta ortalama 27.3 dakika süre alırken 11.8 sayı, 6.5 ribaund, 1.9 asist, 1.0 blok, 1.7 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

Jones atletik özellikleri ve çabuk ayakları ile ikili oyunlarda iyi bir bitirici. Ayrıca topsuz oyunlarda pozisyonları iyi takip eden ve potaya yaptığı doğru katlarla aldığı servisleri skora dönüştürebilen bir uzun. Jones’un atletik özelliklerinden iyi faydalandığı bir diğer alan ise hücum ribaundları. Hem takım arkadaşlarına ikinci şanslar verebiliyor hem de kendi ekmeğini taştan çıkarıyor, skor katkısı veriyor bu şekilde. Birleşik Amerikalı uzunun hanesine yazacağımız bir diğer önemli artı da hem orta mesafe hem de yay gerisinden şut tehditi bulunması. Topla fazla haşırneşir olmaması, dribblingden uzak durmaası gerekiyor ki sırtı dönük silahları da sınırlı. Özetle işin hücum tarafında her şeyden az ve öz yapabilen, savunmada ve ribaundlarda savaşçı kimliği, atletizmi artıçabuk ayakları ile faydalı olan bir uzun. Ancak şunu da belirtmek lazım 5 numara için kalınlığı pek yeterli değil, kalıplı 5 numaraların arkasında durmakta sorun yaşayabiliyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.