Valencia, Van Rossom ile Devam Edecek

Valencia yeni sezon öncesi iç transfer çalışmalarına devam ediyor.

Yarasalar takımın tecrübeli isimlerinden Sam Van Rossom ile 1+1 yıllık kontrat konusunda prensipte anlaştılar. Yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

Bu sezon sakatıkların da etkisiyle tam randıman veremeyen Belçikalı oyun kurucu aslında takımın lideri konumunda ve koç Ponsarnau da onun takımda kalmasını istedi.

1.88 metre boyunda olan 34 yaşındaki tecrübeli guard, bu sezon Liga Endesa’da 20 maçta ortalama 21.5 dakika süre alırken 8.5 sayı, %43.8 3sayı, 1.9 ribaund, 4.1 asist ve Euroleague’de ise 14 maçta ortalama 20.1 dakika sahne alırken 6.9 sayı, 2.1 ribaund, 4.6 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Kariyeri boyunca skorer özellikleri ile ön plana çıkmadı Van Rossom. Yaratıcılığı, saha görüşü ve organizasyon becerisi ile takım arkadaşlarına iyi sevisler yapan, rakip savunmaları doğru okuyan ve işin savunma tarafında da güçlü fiziği ile topa baskıyı seven bir guard. İlerleyen yaşı ve sakatlıkların etkisiyle artık çabukluğunu da yitirdiği için hem savunmada hem de hücumda zekası ve pozisyon bilgisi ile işleri idare ediyor. Halen etkili bir dış şutu var ve penetre üstü orta mesafe sayıları ile de takımına katkı veriyor. Özetle Euroleague seviyesinde dahai alternatif guard olarak 10-15 dakika sahada kalıp, takımını derleyip toplayabilecek kalitede ve tecrübede bir guard.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.