RESMİ: Sassari, Bendzius Transferini Duyurdu

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi‘nin iddialı takımları arasında yer alması beklenen Sassari, uzun rotasyonunun Litvanyalı bir isimle güçlendirecek.

Bu sezon Lietuvos Rytas forması ile izlediğimiz Eimantas Bendzius ile 1 yıllık kontrat imzaladılar.

2.03 metre boyunda olan 30 yaşındaki milli oyuncu bu sezon EuroCup sahnesinde 16 maçta ortalama 25.1 dakika süre alırken 12.0 sayı, %39.7 3sayı, 4.1 ribaund ve LKL’de ise 24 maçta ortalama 23.4 dakika süre alırken 10.7 sayı, %42.9 3sayı, 4.3 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Bendzius, hücumda bir uzundan çok adeta bir kanat oyuncusu gibi hareket eden, genelde 3 sayı çizgisinin gerisinde kalmayı seven bir isim. Perdelerden çıkarak, perdeler sonrası dışa devrilerek hatta dribbling üstü bile yüksek yüzdeki 3 sayı tehditine sahip. Bununla beraber savunma ribaundlarında takımına iyi katkı verse de , savunmada fiziksel teması pek sevmemesi ile birlikte takımını sıkıntıya sokabiliyor. Yüksek tempoda oynayan takımlarda mobilitesi sayesinde de hücuma bitirici olarak katkı veren Bendzius, bu özellikleri ile koç Pozzecco’nun Sassari’sinde önemli bir rol oynayacaktır bana göre.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.