FLAŞ: Fenerbahçe, Pierre ile Prensipte Anlaştı

Koç Kokoskov yönetiminde yeniden yapılanmaya giden Fenerbahçe Beko, forvet rotasyonunu güçlendirmek için ana hedefini belirledi.

Bu sezon Sassari forması ile izlediğimiz, kontratı biten ve şuanda serbest olan Dyshawn Pierre ile prensip anlaşmasına vardılar, resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Kanadalı forvet hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA sizlerle paylaşmıştım. Özetle Final Four hedefleyen bir Euroleague takımının oyuncusu değil. Evet potansiyelli ve gelişime açık bir forvet ama daha önce play-off kovalayan, orta seviye takımların oyuncusu. Kalinic ve Datome gibi forvetleri kaybetmiş Fenerbahçe Beko için seviyesinin yetersiz kalacağını düşünüyorum…

1.98 metre boyunda olan 26 yaşındaki Pierre, sezon askıya alınana kadar Serie A’da 21 maçta ortalama 30.8 dakika süre alırken 13.8 sayı, %45.0 3sayı, 7.0 ribaund, 2.8 asist, 1.1 top çalma ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 16 maçta yine ortalama 30.8 dakika süre alırken 12.6 sayı, %32.9 3sayı, 8.4 ribaund, 2.4 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.