FLAŞ: Barcelona ve Pau Gasol Geri Dönüş İçin Görüşüyorlar!

Geçen yaz Mirotic’i kadrosuna katarak tüm Avrupa piyasasını sallayan Barcelona, bu yaz da takımın eski yıldızlarından Pau Gasol‘ü kadroya eklemeyek istiyor.

La Resistencia del Palau kaynaklı habere göre şuanda NBA piyasasında serbest oyuncu konumunda olan veteran yıldız ile Katalan ekibi arasındaki görüşmeler olumlu ilerliyor ve yakın zamanda 1 yıllık anlaşma resmiyete dökülebilir.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde imza töreninde konuşan koç Saras da aynı zamanda çok yakın arkadaşı olduğu Pau’nın takıma dönmesinden çok memnun olacağını, başkan Bartameu da kapılarının efsane oyuncuya açık olduğunu, onu kadroda görmenin kendilerini memnun edeceğini dile getirmişlerdi.

Bilindiği üzere büyük Gasol, 2021 yazında düzenlenecek Tokyo Olimpiyatları’nda son kez İspanya milli takımının formasını giymek istiyor ve sezonu hazır bir şekilde iyi bir takımda geçirmek istiyor. Ancak Mart 2019’dan bu yana sol ayağındaki sakatlık nedeniyle resmi bir maçta forma giymemiş olması onun NBA temposundan uzak kalarak Avrupa’ya dönmesine sıcak bakmasına neden oldu. Elbette kalbindeki takım da alt yapısından yetiştiği Barcelona.

Bakalım 40 yaşındaki efsane uzun kulüp seviyesindeki jübilesini yapmak üzere Barcelona’ya gerçekten dönecek mi. Elbette dönerse Euroleague sahnesindeki tüm dengelerin değişeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 40 yaşında olsa da bir yıldır sakatlığı nedeniyle forma giyememiş olsa da hani “ölüsü yeter” diye bir benzetme vardır ya işte Gasol için durum aynen böyle!

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

5 comments

  1. Barcelona’ya gelir mi bilmiyorum ama bu adamın kocaman bir yüreği var. Geçen gün izledim. Kobe’nin evine belirli aralıklarla gidip çocuklarla zaman geçirdiğini gördüm. Lakers sen olmazsan son şampiyonluğunu yaşayamazdı. İspanya Milli takımına kattıklarını söylememe bile gerek yok.

  2. Ölüsü bile 10 sayı ortalama ile oynar. Ancak süreleri ciddi şekilde kısıtlı olacaktır. Malum 40 barajını geçti.

    1. Barcelona yönetimi bu transfer haberini yalanladı. Ancak hayali bile güzel.

  3. Paul Gasol Avrupa’nın yetiştirdiği en öneli uzunlardan biri Hatta bunu tüm Dünya’ya kanıtladı. Ben yeni bir maceraya ihtiyacının olmadığını düşünüyorum.

  4. Keşke onu bir sezon daha izleyebilsek. Ama imkansız gözüküyor. Oda zirvede bırakmak isteyecektir.

Comments are closed.