Milano’dan Ayrılacak Olan Gudaitis’in Zenit ile İmzalaması Bekleniyor

Koç Pascual yönetiminde Turkish Airlines Euroleague sahnesinde play-off kalibresinde bir takım kurmak isteyen Zenit, pota altı rotasyonunu Litvanaylı uzunla güçlendirme hededinde.

Olimpia Milano‘dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Arturas Gudaitis ile Sportando’nun haberine göre prensipte anlaştılar ve yakın zamanda resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Bildiğiniz gibi Litvanyalı uzun ile Barcelona da ilgileniyoru ancak teklifleri Zenit’in seviyesinde değildi.

2.08 metre boyunda olan 26 yaşındaki Gudaitis, Milano forması ile bu sezon sakatlıklar nedeniyle tam verimli olamasa da iyileştikten sonra 19 maçta 17 dakika süre alarak 7.3 sayı, 4.4 ribaund, 10.4 verimlilik puanı istatistikleri ile mücadele etmişti.

Koç Pascual, Ayon’un takımdan ayrılması ile daha savaşçı ve daha ribaundçu bir uzun ile yola devam etmek istiyor. Bu anlamda da Gudaitis hem savunmada hem de ribaundlarda aradığı isim diyebiliriz. İkili oyun savunmasında kısaların karşısında daha iyi durabilen bir uzun olan Litvanyalı, çember koruyuculuğu konusunda da iyi bir isim. Elbette işin hücum tarafında ise Ayon’un yerini dolduramaz, sınırlı bir uzun bu konuda. Ancak onun hakkındaki en büyük soru işareti sağlıklı kalıp kalamayacağı, kariyerinin son yıllarında en çok canını yakan, verimini düşüren bu oldu çünkü.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.