RESMİ: Türk Telekom, Erdi Gülaslan ile Anlaştı

Yeni sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil etmeye devam edecek olan Türk Telekom, yerli rotasyonunu bir isimle daha güçlendirdi.

Bu sezon Meksa Yatırım Afyon Belediyespor‘daki performansı ile ligimizin en verimli görev adamları arasında gösterilen Erdi Gülaslan ile anlaştıklarını duyurdular.

2.02 metre boyunda olan 26 yaşındaki kısa forvet BSL sahnesinde 22 maçta ortalama 21.8 dakika süre alırken 7.4 sayı, %29.5 3sayı, 4.2 ribaund, 1.9 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Savaşçı kimliği, enerjisi ve savunmadaki katkısı ile önemli bir görev adamı Erdi. Ayrıca kısa forvet pozisyonda oynamasına rağmen takım ribaundlarına çok iyi destek veren bir isim. Her ne kadar işin hücum tarafında bu sezon biraz zorlansa ve kısmen beklentilerin altında kalmış olsa da dış şut tehditini istikrarlı hale getirirse çift haneli skorlara çıkabilecek potansiyele sahip. Ayrıca savunmada birden fazla pozisyonda görev alabilmesiyle koç Gören’in rotasyonunda kendisine her zaman yer bulacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.