RESMİ: Pınar Karşıyaka Taylor ile Yeniden Anlaştı

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde mücadele edecek olan Pınar Karşıyaka, kadrosunu koruma konusundaki hamlelere devam ediyor.

Bu sezon koç Sarıca’nın saha içindeki gözü kulağı kulan tecrübeli guard Tony Taylor ile beklendiği üzere 2 yıllık yeni bir kontrata imza attılar.

1.84 metre boyunda olan 29 yaşındaki Birleşik Amerikalı oyun kurucu ING Basketbol Süper Ligi’nde 22 maçta ortalama 24.5 dakika süre alırken 13.2 sayı, %47.4 3sayı, 2.4 ribaund, 4.1 asist ve FIBA Europe Cup sahnesinde ise 16 maçta ortalama 25.1 dakika süre alırken 11.5 sayı, %56.0 3sayı, 1.6 ribaund, 3.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Hücumda atletik özellikleri ve çabukluğu sayesinde deliciliği ile skor üretebildiği gibi dış şutları ile de etkili bir isim. Özellikle yüksek tempoda etkisi artan bir guard. Gerek geçiş hücumlarındaki ikili oyunlarda gerekse açık sahada takım arkadaşlarını da beslemeyi bilen, seven bir guard. Bunun yanında savunmada çabuk ayaklarını ve ellerini iyi kullanarak topa baskıyı sağlam yapan, yani koç Sarıca’nın baskılı savunmasına da en önde liderlik edebilecek bir isim. Zaman zaman konsantrasyon sorunları yaşaması onun en önemli eksisi belki. Ama bu sezon hem bu konuda kendini geliştirdi ve hem de artık tercihlerini daha da verimli hale getirdi, bu top kayıplarındaki sayıyı minimuma indirmiş durumda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.