Alba Berlin, Yeni Guardını İsrail’den Getirebilir!

Koç Reneses yönetiminde Almanya’da şampiyonluğa ulaşan Alba Berlin‘de yıldız isimlerin bir çoğu takımdan ayrılacak yeni sezon öncesi.

Nnoko ile başlayan ayrılık süreci Giedraitis ve Hermannsson ile devam edecek gibi görünüyor.

İspanyol koçun, oyun kurucu pozisyonu için Hermannsson’un yerine takıma dahil etmek istediği isim ise Hapoel Jerusalem ile çok iyi bir sezon geçiren ve halihazırda 2019-20 sezonunun devam maçlarında forma giymeye devam eden koç Davit Blatt’ın oğlu Tamir Blatt.

Elbette Euroleague takımlarımız dışındaki tüm diğer temsilcilerimiz adına KAÇAN BÜYÜK BALIK olur eğer Alba transferi tamamlayabilirse.

1.87 metre boyunda olan 23 yaşındaki genç oyun kurucu, Winner Ligi’nde 21 maçta ortalama 23.8 dakika süre alan Blatt, 10.0 sayı, %42.3 3sayı, 1.8 ribaund, 5.9 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Şampiyonlar Ligi’nde ise 15 maçta ortalama 21.1 dakika sahne alırken 7.0 sayı, 1.9 ribaund, 4.5 asist ile katkı vermişti.

Blatt, İsrail milli takımı ile altyapılarda önemli başarılara imza atmış çok zeki ve yetenekli bir oyun kurucu. Koç Reneses gibi harika bir öğretmenin ellerinde kendisini çok iyi geliştireceğini düşünüyorum. Yüksek oyun görüşü ve kaliteli pasları ile bu sezon takımını çok iyi yöneten Blatt, dış şutları ve doğru penetreleri ile takıma çift haneli skor katkısı da verebilen bir guard. Ancak savunması henüz Euroleague seviyesinde değil ve fiziksel olarak yumuşak kalıyor genelde. Ayrıca aynı zaafları hücumda da trafik içerisindeki pozisyonları bitirmekte zorlanmasına, fiziksel temas sonrası dengesini kaybetmesine neden oluyor. Yüksek tempoda oynamayı seven ve set hücumlarını ikili oyunlardan çok pasa dayalı ve birebirlere dayalı sistemde oynayan Alba’da çok başarılı olacağını, üst düzey Euroleague takımlarına transfer olma yolunda doğru bir basamak olacağını düşünüyorum onun adına.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.