ÖZEL: Fenerbahçe Beko Mickey ile İlgileniyor

Koç Obradovic’in ayrılışının ardından henüz yeni koçu belli olmayan Fenerbahçe Beko‘da, sözleşmesi uzatılan GM Gherardini liderliğindeki transfer komitesi adayları belirlemeye başladı.

Uzun rotasyonu için Fenerbahçe Beko‘nun listesinde yer alan isimlerden biri de Real Madrid ile kontratı olmasına rağmen yolların ayrılması beklenen Jordan Mickey.

2.03 metre boyunda olan 25 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun geçen yaz giymeye başladığı Real forması ile Liga Endesa’da 15 maçta ortalama 15.6 dakika süre alırken 6.8 sayı, 4.1 ribaund ve Euroleague sahnesinde ise 26 maçta ortalama 16.1 dakika sahada kalırken 9.0 sayı, 4.2 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Elbette henüz koç belli olmadığı için bu transferin nasıl sonuçlanacağını bilmek güç sarı lacivertliler adına. Ancak atletik özellikleri artı dış şut tehditi ile Fenerbahçe’de açacağı yeni sayfada başarılı olabileceğini düşünüyorum. Real’de Tavares’den sonra oyuna girdiği için farklı beklentiler içerisine girildi onunla ilgili. Dış şut tehditi, yüzü dönük silahları ve ribaundlardaki çalışkanlığı ile 4 numarada da faydalı olabilecek bir isim. Eğer Vesely takımda kalırsa onunla birlikte da aynı beşte sahada yer alabilecek özelliklere sahip olması önemli bir artı sarı lacivertliler adına. Tabi savunma konusunda Real günlerinden daha gayretli ve enerjik olması şart…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.