RESMİ: Datome Fenerbahçe ile Vedalaştı, Yeni Adresi Milano Olacak

Fenerbahçe Beko‘de koç Obradovic’in ayrılığının ardından ilk domino taşı devrildi ve kulüpten yapılan açıklamayla beklendiği üzere Gigi Datome ile yollar ayrıldı.

Sizlere daha önce ilettiğim üzere Datome ile Fenerbahçe Beko karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdılar ve böylece İtalyan forvetin 5 yıllık Türkiye macerası da sona erdi. Kariyerindeki sonraki adımı ülkesine dönmek ve Olimpia Milano ile 2+1 yıllık kontrat imzamak olacak.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekildeydi:

2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır.

Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği süre boyunca takımımıza katkıları, yalnızca attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sınırlı kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur.

Takımımıza basketbol oyununun her anında ve alanında üstün katkıları olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

2.03 metre boyunda olan 32 yaşındaki tecrübeli forvet, bu sezon askıya alınana kadar Euroleague’de 28 maçta ortalama 21.9 dakika süre alırken 8.3 sayı, %43.1 3sayı, 3.4 ribaund, 1.3 asist ve BSL’de ise 6 maçta ortalama 20.3 dakika süre alırken 8.2 sayı, %52.6 3sayı, 3.0 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.