RESMİ: Anadolu Efes, Beklendiği Gibi Peters ile Yollarını Ayırdı

Anadolu Efes, beklendiği gibi Alec Peters ile yollarını ayırdı.

Sezon başında koç Ataman’ın sistemindeki en önemli pozisyonlardan biri olan 4 numarayı desteklemesi için CSKA Moskova’dan transfer edilen Peters, beklentileri karşılayamadı ve zaten Singleton transferi artı Moerman’ın iyileşmesi ile de takımdaki süresi ve rolü iyice düşmüştü.

2.06 metre boyunda olan 25 yaşındaki Peters, bu sezon Anadolu Efes forması ile Euroleague sahnesinde 27 maçta ortalama 13.2 dakika süre alırken 4.2 sayı, 2.1 ribaund ve BSL’de ise 10 maçta ortalama 25.0 dakika süre alırken 11.3 sayı, %35.4 3sayı, 4.6 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

4 numaraya takviye yapmak isteyen Valencia onunla ilgileniyor. Etkili dış şutları ile bilinen ve kaliteli karakteri artı yüksek oyun zekası ile beğenileri toplayan Peters, Singleton’ın iyi performansı ve Moerman’ın geri dönmesi ile Euroleague sahnesinde istediği süreleri bulamamıştı. Ancak Valencia’da özellikle dış şut tehditi ile koç Ponsarnau’nun sisteminde faydalı olabilecek bir isim ki ribaundlarda da katkı verecektir Euroleague sahnesinde.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.