Sloukas’ın Olympiakos’a İmza Atması Bekleniyor!

Fenerbahçe Beko‘da koç Obradovic’in artık görevde olmayacak olması ile beraber takımdan ayrılacak isimler de birbir netleşiyor.

Daha önce eski takımı Olympiakos ile prensip anlaşmasına varan ve Sırp koçun durumunu bekleyen Kostas Sloukas‘ın yakın zamanda Fenerbahçe Beko ile anlaşarak devam eden kontratını karşılıklı olarak feshetmesi ve Yunan ekibi ile 3 yıllık toplam 5.5 milyon euro değerindeki kontrata imza atması bekleniyor.

1.97 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu bu sezon BSL’de 11.1 sayı, %42.0 3sayı, 2.9 ribaund, 6.9 asist, 1.4 top çalma ve Euroleague sahnesinde ise 11.6 sayı, %42.2.3sayı, 2.8 ribaund, 6.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Özellikle De Colo ile aralarında net bir uyum sorunu yaşanmış ve bunun da etkisiyle performansı düşüş göstermişti. Eski takımında yine Spanoulis ile beraber liderlik görevini üstlenip bu kez sarı lacivertlilerde edindiği tecrübelerle takımını bir üst seviyeye taşımaya çalışacak. Ancak savunmadaki zaafları ve hücumda yaptığı gereksiz dribblinglerle süreyi boş yere harcaması gibi çok önemli eksileri bulunan Sloukas’ın Olympiakos’da da Euroleague’in elit guardları arasında yer almayacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.