Güncel Haberler

Panathinaikos, Whittington Transferinde Mutlu Sona Ulaştı!

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Panathinaikos, yeni sezon yapılanması için sizlere daha önce ilettiğim üzere gündemlerinde olan tanıdık bir forvet ile prensipte anlaştı.

Bu sezon ülkemizde Galatasaray Doğa Sigorta forması ile izlediğimiz Greg Whittington ile anlaştılar, yakın zamanda resmi açıklama gelebilir.

Birleşik Amerikalı forvetin aslında ilk hedefi NBA kontratı kovalamaktı ama sezona dönüş öncesi aradığını bulamadı ve yeni sezonun transfer döneminin de 18 Ekim’de bşalayacak olması onu Avrupa’da kalma opsiyonuna tekrar yöneltti.

Whittington hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

2.05 metre boyunda olan 27 yaşındaki Whittington, BSL sahnesinde oynadığı 21 maçta ortalama 23.8 dakika süre alırken, 9.9 sayı, 6.1 ribaund, 2.7 asist ve EuroCup sahnesinde ise 12.5 sayı, 6.4 ribaund, 1.5 asist, 1.3 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Paris’in İlk Transferi Cavaliere Oldu

Turkish Airlines Euroleague‘in yeni ekibi Paris Basketball yazın ilk transferini açıkladı. Geride bıraktığımız sezon Strasbourg …