Carter 22 Sezonun Ardından Emekliliğini Açıkladı!

NBA‘in gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olan Vince Carter aktif basketbol kariyerine son verdiğini açıkladı.

43 yaşında olan NBA efsanesi Vince Carter, nam-ı diğer Air Canada, 22 sezonluk kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Son olarak Atlanta Hawks forması ile izlediğimiz Cater, 1990’lar, 2000’li yıllar, 2010’lu yıllar ve 2020’li yıllarda sahaya çıkarak NBA’de 4 ayrı 10 yıllık dönemde de forma giyme başarısı gösteren ilk oyuncu olarak da tarihe geçmişti.

NBA’in resmi sitesinden yapılan açıklamada, 22 sezonla lig tarihinde en uzun süre forma giyen basketbolcu ünvanına da sahip oolan Carter’ın parkelere artık veda ettiği belirtildi.

Carter, 1998 yılında kariyerine başladığı Toronto Raptors forması altında sergilediği müthiş performansla tanınmış, yıldızlaşmıştı. Süper yıldız daha sonra sırasıyla New Jersey Nets (yeni adıyla Brooklyn Nets), Orlando Magic, Phoenix Suns, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies, Sacramento Kings ve son olarak Atlanta Hawks’ta oynamıştı.

Kariyeri boyunca toplamda 1541 maça çıkan Carter, 16.7 sayı, 4.3 ribaund, 3.1 asist ortalamaları ile mücadele etmişti.

Ben de ona 2000 Sydney Olimpiyatları’nda Fransız kule Weiss’ın üstünden yaptığı bu müthiş smaçla veda etmek istiyorum, özleneceksin Vinsanity 🙁

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.