Vorontsevich’in CSKA’dan Ayrılması Bekleniyor

Yeni sezon öncesi bir çok takım gibi CSKA Moskova da revizyona gidiyor.

Son yıllarda takımın demirbaşlarından biri haline gelmiş, tecrübeli Rus forvet Andrey Vorontsevich ile yolları ayırmaya hazırlanıyorlar.

2006 yılından bu yana, tam 14 sezondur CSKA’nın başarısı için ter döken Rus forvetin kontratı bu yaz sona eriyor ve kulübün kendisine yaptığı düşük kontrat teklifini beğenmediği için yola devam etmeyeceği gelen haberler arasında.

Zenit ve Khimki dışında başka Euroleague takımlarının da kendisi ile ilgisi olduğu, yakın zamanda transferin gerçekleşebileceğini söylüyor kaynaklar.

33 yaşında olan 2.07 metre boyundaki 4 numara, bu sezon askıya alınana kadar VTB Ligi’nde 15 maçta ortalama 17.1 dakika süre alırken 6.6 sayı, 3.2 ribaund, 1.8 asist ve Euroleague sahnesinde ise 20 maçta ortalama 13.1 dakika sahada kalırken 3.6 sayı, 3.0 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Sakatlıklar ve ilerleyen yaşının etkisiyle artık eski enerjisinden ve mücadeleci kimliğinden uzak olan Vorontsevich, ribaundlarda ve işin savunma tarafında iyi katkı veremiyor. Diğer taraftan hücumda da fiziksel temastan kaçması ve işi sadece dış şutlarla bitirmeye çalışması onun verimliliğini epey düşürdü son sezonlarda. Artık CSKA gibi şampiyonluğa oynayan bir takımda rol oyuncusu olarak düşük bir kontratı kabul etmeli ki ona bu yaşında ve bu formuyla yüksek bir kontrat ve iyi bir rol verecek takım bulması kolay olmayacaktır…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.