Güncel Haberler

RESMİ: Strasbourg, Clark’ı Kadrosuna Kattı

Yeni sezonda Fransa JeepElite Pro A‘nın FIBA Şampiyonlar Ligi‘ndeki temsilcilerinden biri olacak Strasbourg, yeni oyun kurucusunu İtalya’dan transfer etti.

Son olarak Cantu forması ile izlediğimiz Wes Clark ile yeni sezon için anlaştıklarını duyurdular.

1.83 metre boyunda olan 25 yaşındaki Clark, sezon iptal olana kadar 20 maçta ortalama 28.7 dakika süre alırken 14.7 sayı, %33.3 3sayı, 3.7 ribaund, 3.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Enerjisi ve güçlü fiziği ile ön plana çıkan bir guard Clark. Zaman zaman boyundan dolayı dezavantajlar yaşıyor olsa da sürati ve deliciliği ile hücumda skorunu üretebildiği, kısa boyunu topa baskıda avantaj haline getirerek rakiplerin dribbling kalitesini epey düşürüyor, onları hataya zorluyor. Bu arada saha görüşü ve pas kalitesi yüksek bir guard. Gerek penetre pas oyunlarında gerekse ikili oyunlarda takım arkadaşlarını en verimli şekilde besleyebiliyor. Yeni sezonda koç Strasbourg’un organizatörü ve sahaiçi lideri olması bekleniyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi 2024-25 Sezonunda Yer Alacak Takımlar Belli Oldu (4 temsilcimiz var)

Unicaja Malaga’nın Belgrad’daki Final Four’da şampiyonluğa ulaşmasının ardından yeni bir FIBA Şampiyonlar Ligi sezonuna hazırlanıyoruz …