Kuric ile Barcelona Yeniden Anlaşıyor

Sezon iptal edildikten sonra Barcelona‘nın yeni sezon yapılanmasında Kyle Kuric‘in yeri olmadığına dair İspanyol medyasında çeşitli haberler yer almıştı.

Ancak gelinen son durumda koç Pesic ve Barcelona yönetimi tecrübeli şutör ile yola devam etmeye karar verdi. Oyuncu ile yapılan görüşmeler de olumlu geçti ve tarafların 2022 yazına kadar geçerli olacak yeni kontrata imza atmaları bekleniyor.

Slovak pasaportu da bulunan Birleşik Amerikalı şutör 2018 yazından bu yana Katalan ekibinin formasını giyiyor.

1.93 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli şutör bu sezon Liga Endesa’da 25 maçta ortalama 20.2 dakika süre alırken 8.4 sayı, %35.6 3sayı, 2.0 ribaund, 1.2 asist ve Euroleague sahnesinde ise 27 maçta ortalama 18.9 dakika süre alırken 9.4 sayı, %44.3 3sayı, 2.1 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Tecrübeli şutör bana göre Euroleague sahnesinde her takıma lazım çok önemli bir parça. Hem üst düzey profesyonelliği hem de takım oyununa yatkın, uyumlu karakteri ile değerli bir oyuncu. Düzgün şut mekaniği ve yüzdeli üçlükleri ile her takımın skor gücüne katkı verebilecek olan Kuric, Barça’da geçirdiği 2 sezonda da zaten bu özelliklerini net olarak ortaya koydu. Hatta bu sezon halen atletik bir isim olduğunu, dribbling üstünden de skor üretebileceğini hatırlattı herkese. Özellikle yıldızların sakat olduğu dönemlerde ne zaman ona ihtiyaç duyulsa sahneye çıktı, takımına liderlik etti, skor yükünü çekti. Bunun da ödülünü almalıydı ve Barça da vefa borcunu hakkıyla yerine getirecek onunla 2 yıllık yeni bir kontrat imzalayarak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.