RESMİ: Türk Telekom Koç Gören ile Yola Devam Ediyor

Yeni sezonda da ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Türk Telekom başarılı koçu Burak Gören ile 2 sezon daha devam edeceğini açıkladı.

Böylelilkle 3 sezondur takımın başında görev alan koç Gören ve ekibi, 2 sezon daha takımın başarısı için çalışmaya devam edecek.

Ankara ekibi ile 2017 yazında anlaşan Gören, ilk sezonunda takımının TBL’den Süper Lig’e çıkmasında önemli rol oynamıştı. Süper Lig’deki ilk senesinde de EuroCup’da mücadele ederek ülkemizi Avrupa’da temsil eden Türk Telekom, Türkiye Kupası’nda da yarı finale yükselme başarısı göstermişti. Telekom bu sezon da FIBA Şampiyonlar Ligi’nde sezon askıya alınmadan önce son 8 takım arasında yer almıştı.

Türk Telekom’la 2017-2018 sezonu başında sözleşme imzalayan Gören, Başantrenör olarak çıktığı ilk sezonda Türk Telekom’un Türkiye 1. Basketbol Ligi’nden (TBL) Süper Lig’e çıkmasına katkı sağladı. Süper Lig’e çıkılan ilk yıl, EuroCup heyecanı yaşayan Türk Telekom, Türkiye Kupası’nda da yarı finale yükseldi. Başkent ekibi Gören ile 2019-2020 sezonunda da FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Çeyrek Finaline yükseldi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.