RESMİ: Milano Punter Transferini Duyurdu

Pandemi nedeniyle ligler askıya alındıktan sonra Turkish Airlines Euroleague transfer piyasasının en hızlı takımlarından biri olan Olimpia Milano, 3. transferini de duyurdu.

Delaney ile Hines’ın ardından bir önemli transfere daha imza atan İtalyan ekibi, skorer guard Kevin Punter ile 1 yıllığına anlaştığını duyurdu. Kızıl Yıldız ile kontratı sona eren Birleşik Amerikalı guard, serbest kalmıştı.

Punter, dribbling üstü yüzdeli şutları ve özellikle üçlükleri ile ne kadar skorer bir oyuncu olduğunu Euroleague sahnesinde de gösterdi Kızıl Yıldız formasıyla. Milano’nun sisteminde de Delaney ve Rodriguez gibi önemli yıldızların yanında tamamlayıcı bitirici olarak faydalı olacağını düşünüyorum. Bu arada unutmadan Sırbistan pasaportu da bulunduuğu için Serie A maçlarında yabancı statüsünde olmayacak Punter.

1.92 metre boyunda olan 27 yaşındaki Punter, sezona Olympiakos ile başlamış ve Euroleague sahnesinde 11 maçta 6.8 sayı, 1.9 ribaund ile beklentilerin altında kalmıştı. Sonrasında Kızıl Yıldız’a transfer olan Birleşik Amerikalı guard, 12 maçta ortalama 21.4 dakika süre alırken 15.9 sayı, %48.1 3sayı, 1.1 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile önemli bir katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.