Ertuğrul Erdoğan: “Galatasaray’da Kalacakmışım Gibi Çalışmalarımızı Devam Ettirdik.”

Galatasaray Doğa Sigorta‘nın başarılı koçu Ertuğrul Erdoğan, SportsTv’ye açıklamalarda bulundu.

Erdoğan hem yönetimle aralarındaki ilişkiyi ve kulüpteki geleceğini hem de FIBA Şampiyonlar Lİgi’nde yer almaları ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Biz profesyonel ötesi bir ilişkiye sahibiz yönetici ağabeylerimiz ve arkadaşlarımızla. Sayın Ömer Cansever ile her zaman görüşüyoruz. Galatasaray‘ın şu an kendi içinde çözmesi gereken bazı sıkıntılar var, herhalde onları çözecekler önce. Tahmin ediyorum bugün veya yarın önce benim, ardından da oyuncu kadrosunun kontratları gündeme gelecektir. Elbette çalışıyoruz, elbette konuşuyoruz. Ben Galatasaray’da kalacakmışım gibi pandemi döneminde de çalışmalarımızı devam ettirdik. Aslında önümüzdeki sezon için bize sunulacak olan imkanlar doğrultusunda A-B-C senaryolarını yaptık. Biz hazırız. Yönetimden gelecek ‘start’ haberiyle bu işe başlamaya hazırız. Galatasaray önümüzdeki sezon BCL’de oynayacak. Ortada farklı farklı maddi konularda söz konusu. Yeni bir lige başlayacağız. Buraya transfer yapmak ne kadar kolay olacak onu göreceğiz.

EuroCup’ın elbette bir avantajı var oyuncu alırken. EuroLeague’in bir altındaki organizasyon olarak. Ancak şartlar bizi buraya götürdü, yapacak bir şey yok. Biz bu şartlar altında biz teknik olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Şunu söylemem lazım… Şartlar ne olursa olsun Galatasaray kulübünde bizim hedef küçültme şansımız yok. Oluşturduğumuz bütçe yapısıyla bu hedefleri koyacağız. Anadolu Efes, Fenerbahçe ve bu sene Bahçeşehir’de çok enteresan bir kadro kuruyor, spektaküler transferler yapıyor benim duyduğum yüksek rakamlarla. O üçünü yukarı koyarsak geri kalan kulüplerin bütçeleri aşağı yukarı +-1 benzer bütçeler.

SportsTV

2 sezondur gelen yabancıların iyi performans sergilemesi hakkında ise şunları söyledi:

Bir anlamda örnek teşkil etmesi gereken bir çalışma. Büyük bütçelerle iş yapmıyoruz, geçmişteki bütçeler yok. Biz profesyonel bir scout ekibiyle çalışıyoruz. Asistan koçlarımızın da kredisini vermemiz lazım çünkü çok değerli asistan koçlarla çalışıyoruz. O scouting ekibi bizim önümüze Avrupa’da bir değer teşkil edecek ve bizim verdiğimiz paranın karşılığını maksimum seviyede verecek oyuncular önümüze getiriyor isim isim. Özellikle Amerika’da çok yoğun bir çalışma içindeyiz. Avrupa ve NBA arasında sıkışmış. NBA’de ümidini yavaş yavaş kaybeden ama ciddi bir kalitenin olduğu oyuncuları biz bir şekilde buraya getirmeye çalıştık. Onlar bize büyük katkı yaptılar. Son 2 yıl kadromuzda yetenek üst düzeydi.

SportsTV

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.