Virtus Bologna da Baron ile İlgileniyor

Yeni sezonda da 7DAYS EuroCup ve İtalya LegaBasket Serie A‘da şampiyonluk parolası ile yola çıkmak isteyen Virtus Bologna, kadrosunu tecrübeli bir şutörle güçlendirmek istiyor.

Kızıl Yıldız ile kontratı biten ve yollarını ayırması beklenen Birleşik Amerikalı şutör Billy Baron, koç Djordjevic’in kadroda görmek istediği isimlerden biri. Tecrübeli isimle Valencia ve Panathinaikos da ilgileniyorlar.

29 yaşında olan 1.88 metre boyundaki Baron, daha önce ülkemizde Eskişehir forması ile boy göstermişti. Bu sezon askıya alınana kadar ise Euroleague sahnesinde 26 maçta görev almış ve 11.6 sayı, %40.3 3sayı, 2.7 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Her iki guard pozisyonunda da süre alabilen Baron’ın elbette asıl verimli olduğu kısım bitiricilik. Etkili dış şutları ile gerek toplu gerekse topsuz pozisyonlarda skor üretebilen Baron, ikili oyunlarda organizatör olarak da katkı verebilen bir guard. Genelde 2 numarada süre alan Baron, özellikle işin savunma tarafında fiziksel bir zaafı olabilir. Ancak işin hücum tarafında çok verimli bir isim. Etkili dış şutları ön planda olsa da topla kendi skorunu üretebilmesi ve ikili oyunlarda organizatör rölüyle de takım arkadaşlarını besleyebilmesi ile faydalı oluyor. Bologna ile EuroCup sahnesinde de fark yaratabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.