Peristeri’nin Gündeminde Petteway ile Mavrokefalidis Var

Önümüzdeki sezon Yunanistan’ı yine FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan Peristeri kadro yapılanması için çalışmalara başlıyor.

Yunan ekibinin gündeminde olan isimler Terran Petteway ve tecrübeli uzun Loukas Mavrokefalidis. Hatırlayacağınız üzere Petteway ile bir diğer Yunan ekibi Promitheas da ilgileniyor.

1.98 metre boyunda olan 27 yaşındaki Birleşik Amerikalı kanat oyuncusu, bu sezon Pistoia forması ile 22 maçta ortalama 32.4 dakika süre alırken 16.3 sayı, %34.4 3sayı, 4.3 ribaund, 3.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Petteway hakkındaki yorumlarımı BURADA sizlerle paylaşmıştım.

2.07 metre boyunda olan 36 yaşındaki tecrübeli uzun bu sezona Ionikos forması ile başlamış sonrasında Promitheas ile devam etmişti. Yunanistan Ligi’nde Promitheas forması ile 8.9 sayı, 3.7 ribaund, 2.0 asist ve EuroCup sahnesinde ise 14.0 sayı, 6.7 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. İlerleyen yaşına rağmen EuroCup seviyesinde ne kadar değerli bir parça olduğunu gösterdi. Hem alçak postta hem de üç sayı çizgisi gerisinden tehditi olmasının yanı sıra ribaundlarda da tecrübesi ve pozisyon bilgisi ile halen etkili bir isim. Peristeri’ye güç katacağı net.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.