Panathinaikos, Nnoko ile İlgileniyor

Yeni sezon öncesi Turkish Airlines Euroleague yönetimi ile aralarında yaşanan gerginliklerle gündeme gelen Panathinaikos, uzun rotasyonunu atletik bir çember koruyucu ile güçlendirmek istiyor.

Halihazırda Alba Berlin ile Almanya easyCredit BBL final turnuvasında çok iyi bir performans sergileyen ve Euroleague’deki çaylak sezonunu da iyi geçiren Kamerunlu uzun Landry Nnoko, SDNA’nın haberine göre Yeşiller’in gündemindeki isim. Kontratı bu yaz sona erecek ve henüz Alman ekibi ile yeni bir anlaşma imzalamadı, serbest kalması bekleniyor.

Kamerunlu uzun daha önce ülkemizde Sakarya forması ile mücadele etmişti. Atletizmi, güçlü fiziği, pota altındaki yüksek yüzdeli bitiriciliği ve etkili çember koruyuculuğu ile etkili bir silah oldu Euroleague sahnesinde de. Yeni sezon öncesi atletik ve savunma yönü kuvvetli bir uzun arayan Panathinaikos için de doğru adres olacağını düşünüyorum. Nnoko, aynı zamanda çabuk ayakları ile adam değişme savunmasında da kısaların karşısında kalabilen, onları potadan uzağa püskürtebilen bir uzun.

2.08 metre boyunda olan 26 yaşındaki atletik uzun, Euroleague sahnesinde 28 maçta ortalama 21.6 dakika süre alırken 8.7 sayı, 5.8 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.