Johnson’ın Dijon Forması ile Fransa’ya Dönmesi Bekleniyor

FIBA Şampiyonlar Ligi ve Fransa JeepElite Pro A‘nın yükselen ekiplerinden biri olan Dijon, yeni sezon öncesi kadro yapılanmasına başladı.

Geçtiğimiz sezon Chalon Saone forması ile izlediğimiz Jaron Johnson ile prensipte anlaştılar ve yakında resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

1.98 metre boyunda olan 28 yaşındaki kısa forvet, Chalon ile Pro A’da 23 maçta ortalama 28.9 dakika süre alırken 13.7 sayı, %38.2 3sayı, 4.7 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Johnson, atletik özellikleri ve enerjisi ile ön plana çıkan bir kanat oyuncusu. Açık alandaki etkinliği ve spektaküler smaçları ile Chalon taraftarının gönlünde yer edinmiş bir oyuncuydu geçen sezon. Ayrıca yarı sahada da deliciliği ve dış şut tehditi ile takımına skor katkısı veren bir isim. Hep hücumdaki performansından bahsettik ama enerjisi ve atletizmi ile savunmada da ribaundlarda da takımına katkı veren, iyi iş çıkaran bir isim. Özetle bir yıldız değil ama oyunun iki alanında da takımına değer kataran, önemli bir parça.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.