Birkan Batuk ve Beşiktaş Birlikteliği Sona Erdi

Yeni sezonda bütçeyi daha da düşürecek olan ve yabancılar dahil genç oyunculardan kurulu bir kadroyla yola devam edecek olan Beşiktaş Sompo Sigorta‘da bir isim ile daha yollar ayrıldı.

Daha önce Burak Can Yıldızlı Bahçeşehir Koleji ve Samet Geyik de Türk Telekom ile prensipte anlaşmış, takımdan ayrılmışlardı. Basketfaul’ün haberine göre siyah beyazlı yönetim kontratı devam ediyor olmasına rağmen Birkan Batuk ile de karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı. Ömer Utku Al’ın da takımdan ayrılacağı gelen haberler arasında.

1.96 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli şutör, bu sezon BSL’de 11 maçta ortalama 25.0 dakika süre alırken 8.6 sayı, %40.0 3sayı, 2.9 ribaund, 2.3 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 7 maçta ortalama 21.1 dakika sahada kalırken 5.6 sayı, 1.6 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Sakatlıkların da etkisiyle beklentilerin altında kaldı bu sezon ancak halen savunmadaki direnci ve etkili üçlükleri ile BSL’de ilk 4 hedefi olan takımlarda alternatif oyuncu olarak görev alabilecek düzeyde.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.