Olympiakos, Koç Bartozkas’ın Eski Öğrencisi ile İlgileniyor

Koç Bartzokas yönetiminde yeni yapılanmaya gidecek olan Olympiakos‘un hedeflerinden biri daha belli oldu.

Guard rotasyonuna takviye yapmak isteyen Yunan ekibi, koç Bartzokas’ın Khimki’de birlikte çalıştığı eski öğrencisi Charles Jenkins‘i kadrosuna katmak istiyor.

Jenkins, bu sezonu Kızıl Yıldız ile geçirdi ve aslında yeni sezon için de kontratı devam ediyor. Ama tarafların yeni ekonomik koşullarda yola devam etmesi zor görünüyor. Bu nedenle yolların ayrılması bekleniyor.

1.91 metre boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli guard, bu sezon Adriyatik Ligi’nde 18 maçta ortalama 18.6 dakika süre alırken 6.4 sayı, 2.1 ribaund, 1.8 asist ve Euroleague sahnesinde ise 23 maçta ortalama 18.2 dakika süre alırken 3.4 sayı, 2.2 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Bu sezon işin hücum tarafında beklentileri karşılayamadığı bir gerçek. Ancak halen savunma tarafında çok değerli bir parça. Güçlü fiziği ve topa yaptığı baskıyla Olympiakos’da da çok faydalı olacağını düşünüyorum ki hücumda da aslında deliciliği ile katkı verebilir. Koç Bartzokas’ın savunma odaklı basketbolunda liderlik görevini üstlenebilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.