Güncel Haberler

RESMİ: Tofaş İlk Transferini NCAA’den Yaptı

Yeni sezonda ülkemizi 7DAYS EuroCup yerine FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan Tofaş, ilk transferini NCAA’den yaptı.

NCAA kariyerini Minnesota Koleji‘nde başarılı şekilde tamamlayan uzun forvet Alihan Demir ile Bursa ekibinin ilk hamlesi oldu.

2.06 metre boyunda olan 24 yaşındaki genç forvet, NCAA’deki son sezonunda 31 maçta görev alırken 7.1 sayı, 5.0 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Alihan, modern basketboldaki çok yönlü uzun forvetlerin örneklerinden biri. Dış şut tehditi var ve sırtı dönük de skor üretimine katkı verebiliyor. Boyalı alanda savaşmaktan ve ribaundlarda için fiziksel temasa girmekten çekinmeyen Alihan, yüksek posttan 5 numaraları besleme konusunda da önemli bir potansiyele sahip. Koç Ene’nin maharetli ellerinde Berkan, Muhsin ve Berk gibi isimlerle birlikte gelişimini sürdüreceğini, potansiyelini ortaya çıkarabilirse milli takımımız için de önemli seçeneklerden biri olabileceğini düşünüyorum ilerleyen yıllarda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Fenerbahçe’den Sakat Oyuncuların Durumu Hakkında Açıklama Geldi

Ülkemizi Turkish Airlines Euroleague‘de temsil eden Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekibi Fenerbahçe Beko‘dan sakatlık geçiren oyuncuların durumu hakkında açıklama geldi. Barcelona maçında sakatlanan Dyshawn Pierre ile Karşıyaka ile oynanan son lig maçında sakatlanan Metecan Birsen‘in durumları hakkında kulüpten şöyle bir açıklama yapıldı: Sol bacağında sakatlık yaşayan Pierre’in Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan detaylı sağlık kontrollerinde kalf bölgesinde kas yaralanması tespit edilmiştir. Amerikalı forvetin sahalara dönüş süresinin 3-4 hafta arasında olması öngörülmektedir. Sol omzundan sakatlık yaşayan Metecan’ın Acıbadem Ataşehir Hastanesi’nde yapılan detaylı sağlık kontrollerinde akromioklaviküler bölgede 2. evre yaralanma tespit edilmiştir. Ssahalara dönüş süresinin yaklaşık altı hafta olması öngörülmektedir. Yakında yorum …