Brooks ve Milano Ters Köşe Yaptılar, Yeni Kontrat İmzalıyorlar

Nisan ayından bu yana tüm Avrupa basınında Jeff Brooks‘un koç Messina’nın yeni sezon planlarında yer almadığı ve Olimpia Milano‘dan ayrılarak serbest kalacağı haberleri vardı.

Hatta tecrübeli uzun ile Kirolbet Baskonia, Olympiakos ve Virtus Bologna’nın ilgilendiği, Panathinaikos’un da anlaşma konusunda ciddi yol katettiği yazılmıştı.

Ancak gelinen noktada Sportando’nun haberine göre Brooks ve Milano, 2 yıllık yeni bir kontrat üzerinde büyük ölçüde anlaşmış durumdalar.

Bu noktaya gelinmesindeki temel sebep koç Messina’nın hedefinde olan 3 isimden beklenen olumlu yanıtların gelmemiş olmasıydı. Singleton önceliğinin Anadolu Efes olduğunu, Derrick Williams ile Jonas Jerebko ise NBA’den haber beklediklerini belirttiler. Bu da koç Messina’nın İtalyan pasaportuna sahip olmasının avantajıyla tekrar Brooks’a yönelmesine neden oldu.

31 yaşında olan 2.03 metre boyundaki Brooks, sezon askıya alınana kadar Serie A’da 16 maçta ortalama 22.3 dakika süre alırken 6.5 sayı, 5.6 ribaund ve Euroleague sahnesinde ise 19 maçta ortalama 20.0 dakika saha kalırken 4.3 sayı, 4.6 ribaund istatistikleri ile beklentilerin altında kalmıştı.

Brooks aslında topu yere vurabilen, dış şut tehditi olan ve ribaundlara da ciddi katkı veren bir uzun forvet. Atletik özellikleri ve enerjisi sayesinde savunmada da iyi işler çıkarıyor. Ancak koç Messina’nın sisteminde özellikle hücumda beklentilerin altında kaldı, pas trafiği ve sistem ona uygun değildi. Ama demek ki koç da oyuncu da bunun bir adaptasyon periyodu olduğuna ve artık daha verimli olacağına karar verdiler. Ben ise halen bu birlikteliğin çok verimli olacağını düşünmüyorum ki aynı pozisyonda Scola’yı da tutacaklar büyük olasılıkla yani 4 numara rotasyonları değişmemiş olacak bu sezona göre tabi eğer bir takviye daha yapmayacaklarsa…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.