Panathinaikos, Brooks ile Anlaşmaya Yakın

Thomas ile yola devam etmesi beklenmeyen Panathinaikos, 4 numara konusunda bir çok isimle ilgilenmişti ama hedeflerindeki asıl ismin Jeff Brooks olduğu öğrenildi.

Tecrübeli forvetin Olimpia Milano ile yollarını ayırması bekleniyor ve İtalyan pasaportu da bulunan Birleşik Amerikalı 4 numara ile Olympiakos ile Baskonia da ilgileniyordu. Ancak gelen haberler Panathinaikos’un transferi bitirmeye yakın takım olduğu yönünde.

31 yaşında olan 2.03 metre boyundaki Brooks, sezon askıya alınana kadar Serie A’da 16 maçta ortalama 22.3 dakika süre alırken 6.5 sayı, 5.6 ribaund ve Euroleague sahnesinde ise 19 maçta ortalama 20.0 dakika saha kalırken 4.3 sayı, 4.6 ribaund istatistikleri ile beklentilerin altında kalmıştı.

Brooks aslında topu yere vurabilen, dış şut tehditi olan ve ribaundlara da ciddi katkı veren bir uzun forvet. Atletik özellikleri ve enerjisi sayesinde savunmada da iyi işler çıkarıyor. Ancak koç Messina’nın sisteminde özellikle hücumda beklentilerin altında kaldı, pas trafiği ve sistem ona uygun değildi. Panathinaikos’da Mitoglou ile birlikte 4 numarayı paylaşacak ve getireceği enerji, dış şut tehditi ile beraber yaratacağı ters eşleşme avantajları ve ribaundlardaki katkısı ile Yeşiller’de faydalı olacaktır. Ancak Thomas kadar skorer bir oyun sergilemesini beklemek yanlış olur.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.